Puchar Polski juniorek i juniorów

Puchar Polski

W odbywającym się 18 marca w Poznaniu Pucharze Polski juniorek i juniorów startowali dwaj zawodnicy naszego klubu. W kategorii wagowej -73kg Mateusz Bugaj oraz -90kg Emil Bogiel.
Mateusz Bugaj zawody rozpoczął od zwycięstwa nad zawodnikiem z Opola, następnie pokonał odnoszącego sukcesy zawodnika klubu Gwardia Wrocław Radosława Strokę. W walce ćwierćfinałowej naprzeciwko Mateusza stanął jak okazało się później srebrny medalista tych zawodów Jędrzej Stecki z SGKS Wybrzeże Gdańsk. Początek walki był zdecydowanie po stronie Mateusza, który uzyskał przewagę punktową waza -ari. Niestety w końcówce walki lepszym okazał się przeciwnik. Mateusz trafił do repasaży, gdzie pokonał przez ippon rzutem osoto-gari Mateusza Osiaka z Sosnowca. W piątej walce Mateusz walczył z Patrykiem Walczykiem z klubu GKS Czarni Bytom, niestety przegrał w parterze. Zawody Mateusz skończył na VII miejscu, w tej kategorii startowało 27 zawodników. Emil Bogiel po zmianie kategorii wagowej na -90kg w pierwszej walce spotkał się z Tomaszem Drzewieckim z UKS 3 Piła, walkę niestety przegrał. Drugą i jak się okazało ostatnią walkę Emil stoczył z Zajączkowskim Łukaszem, który ostatecznie uplasował się na V miejscu. Bogiel przegrał po wykonaniu przez przeciwnika skutecznego rzutu. Emil zajął VII miejsce.

Zawody w Poznaniu były ostatnim po Pucharze w Ostravie sprawdzianem formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski juniorów i juniorek, które odbędą się 1 kwietnia. Przed zawodnikami ostatnie 2 tygodnie przygotowań. 18 marca udział w w Pucharze Polski wezmą nasi młodzicy, którzy dopiero zaczynają startować w tak poważnych turniejach