Sebastian Rybicki Medalista Mistrzostw Polski

Sebastian Rybicki
Medalista Mistrzostw Polski

W piątek 25 czerwca 2021r. odbył się pierwszy dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Na turniej awansowali medaliści Pucharu Polski w Piasecznie oraz zawodnicy którzy wywalczyli awans podczas eliminacji. Sebastian Rybicki wywalczył awans już w marcu zdobywając brązowy medal Pucharu Polski.
Sebastian Rybicki to 17 letni zawodnik i uczeń I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku reprezentujący barwy UKS Judo Sensei Stare Proboszczewice.

Sebastian zdobył brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walcząc w kategorii 81kg w której startowało 24 zawodników. Stoczył 4 walki z czego 3 zakończył jako zwycięzca. Rybicki na treningi judo zapisał się jako 8 letni chłopiec, ważący około 27 kg. Normalny chłopak o przeciętnej sprawności. Na początku jego kariery nic nie wskazywało że kiedyś zostanie medalistą Mistrzostw Polski.

Medal Sebastiana jest 15 krążkiem Mistrzostw Polski zawodników szkoły Sensei i jednocześnie pierwszym historycznym medalem w barwach klubu z Gminy Stara Biała.
Ostatni medal Mistrzostw Polski dla Senseia zdobyła Trenerka Dorota w 2016r. To uwidacznia jak ciężko zostać jednym z najlepszych w kraju. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować władzom gminy Stara Biała za wspieranie klubu UKS Judo Sensei Stare Proboszczewice. Od powstania klubu w 2016 roku otrzymujemy dotacje na rozwój i szkolenie judo.

Trenerem Sebastiana od 9 lat jest Łukasz Smorzewski lecz na wynik pracuje kilku trenerów między innymi od roku prowadzącym dodatkowe zajęcia z motoryki jest Trener Paweł Krysiak.

 

Sebastian Rybicki to wzór dla młodych zawodników Judo Sensei.