Historia klubu

16 lat wspólnych treningów z Wami. Dziękujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z historią Klubu.

UKS Judo Sensei Płock powstał 21 sierpnia 2007 roku. Klub jest efektem pasji i chęci podzielenia się zdobytym doświadczeniem, pokazania młodym ludziom prawdziwych wartości jakie powinny dominować nie tylko w świecie sportu. Obecnie w naszym Klubie trenuje około 100 zawodników. Początkowo zajęcia prowadzone były m.in w Słubicach, Sannikach, Gąbinie, Brudzeniu Dużym oraz Proboszczewicach. Od kilku lat zajęcia odbywają się głównie w Płocku, gdzie bez wątpienia klub stworzył zawodnikom najlepsze warunki treningowe.

Naszym priorytetem jest wyszkolenie zawodników, co do tej pory było skutecznie realizowane. Najlepszą formą sprawdzenia nabytych umiejętności i sprawności fizycznej jest start w zawodach sportowych judo i możliwość stoczenia walki z rywalem. Dotychczas UKS Judo Sensei z powodzeniem zorganizował 12 takich imprez o randze ogólnopolskiej, cieszących się wielką popularnością, liczebnością biorących w nich udział zawodników oraz sympatią kibiców, co potwierdza medialność w prasie, radiu oraz w Internecie.

Klub organizuje zagraniczne wyjazdy na obozy m.in w Danii i Chorwacji oraz wiele turniejów zagranicznych, tj.: Niemcy, Litwa, Ukraina, Węgry, Rumunia, Włochy.

Zawodnicy na polskiej arenie osiągają rezultaty godne uwagi. Medale jako jedyni zdobywamy we wszystkich kategoriach wiekowych wśród innych klubów judo w Płocku. W ciągu dziesięciu lat istnienia klubu wywalczyliśmy medale na najważniejszych imprezach judo w Polsce- Mistrzostwa Polski. Medale te zdobywali Hubert Milczarski- dwukrotnie brąz, Mateusz Bugaj- złoto MP młodzików, Monika Dziembowska- dwukrotnie brąz, Łukasz Smorzewski- brąz MP młodzieży, Dorota Smorzewska- brąz MP juniorek, cztery brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorek oraz trzykrotnie srebro MP młodzieży. Na Pucharach Polski płocczanie stawali wielokrotnie na różnych stopniach podium. Najlepszym wynikiem na Pucharze Polski jest złoto Doroty Smorzewskiej w kategorii seniorek. Ponadto najmłodsi judocy Senseia mogą pochwalić się medalami oraz statuetkami najlepszych zawodników turniejów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Dorota Smorzewska sześciokrotnie reprezentowała Płock oraz Polskę na Pucharze Europy juniorek i seniorek. Zawodnicy Judo Sensei kilkukrotnie uczestniczyli w konsultacjach szkoleniowych kadry Mazowsza oraz Polski.

Obecnie zajęcia w klubie prowadzi Trener judo Łukasz Smorzewski 2 dan,  Trenerka Dorota Cichocka 1 dan, Trenerka Joanna Jabłońska 1 dan, Trenerka Milena Bojarska 1 danm, Trener Patryk Cichecki 1 dan, Trener Emil Bogiel 1 dan, Trener Szymon Żaba 1 dan.

kilka zdjęć z początków klubu :))

Na zdjęciach m.in Mateusz Bugaj, Dorota Smorzewska oraz Emil Bogiel

Jeśli zdecydujesz aby trenować z Nami to więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Dołącz do nas.